Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

Εφιαλτικό βράδυ για Ολυμπιακό -Ηττα με 4-0 στο Μόναχο από την Μπάγερν (video)

Το έργο του Ολυμπιακού ήταν εξ' αρχής πολύ δύσκολο...

Τα γρήγορα γκολ της Μπάγερν το έκανε ακόμη πιο δύσκολο και έτσι οι Πειραιώτες δίχως καν να αντισταθούν ηττήθηκαν πολύ εύκολα με 4-0 από τους Βαυαρούς στο Μόναχο.

Οι Πειραιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, ενώ μέχρι το 20ο λεπτό είχαν δεχθεί άλλα δύο τέρματα (16’ λεβαντόφσκι, 20’ Μίλερ). Αν και από το 53ο λεπτό αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω λόγω της αποβολής του Μπαντστούμπερ, δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στην κατηφορική «Αλιάνζ Αρίνα» παρά τις αλλαγές (Φορτούνη, Ερνάνι) που έκανε ο Σίλβα για να τονώσει επιθετικά την ομάδα του. Αντ’ αυτού οι Βαυαροί σκόραραν το τέταρτό τους τέρμα με τον Κομάν στο 69’.

Μπάγερν: Νόιερ, Ραφίνια, Μπαντστούμπερ (58’ κόκκινη), Μπόατενγκ, Λαμ, Βιδάλ, Κομάν, Κόστα (72’ Μαρτίνεθ), Ρόμπεν (33’ Κίμιχ), Μίλερ, Λεβαντόφσκι (58’ Μπενατιά).

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ντα Κόστα, Ομάρ (75’ Σαλίνο), Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι (67’ Φορτούνς), Καμπιάσο, Πάρντο (67’ Ερνάνι), Σεμπά, Ιντέγε.