Πέμπτη 23 Οκτωβρίου 2014

Η Ατλέτικο Μαδρίτης ξύπνησε στην επανάληψη, διέλυσε 5-0 τη Μάλμε

Η Μάλμε βγήκε ζωντανή στο πρώτο 45λεπτο μετά από μία απίστευτη πίεση της Ατλέτικο Μαδρίτης που την έπαιξε στο μισό γήπεδο και δημιούργησε τις προϋποθέσεις για το γκολ. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Ολσεν είχε επεμβάσεις, αλλά ήταν και αρκετά τυχερός σε φάσεις που η μπάλα έδειχνε πως θα καταλήξει στα δίχτυα.

Τελικά αυτό έγινε με την έναρξη του β' μέρους όταν ο Κόκε στο 48ο λεπτό έλυσε τον γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους και άνοιξε το σκορ. Το ματς ουσιαστικά τελείωσε λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 61' όταν ο σκόρερ Κόκε έσωσε ασίστ στον Μάντζουκιτς για το 2-0. Δύο λεπτά μετά ο Γκρισμάν έδωσε διαστάσεις θριάμβου ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 87' ο Γκοντίν και στο 93' ο Τσέρτσι έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό και θριαμβευτικό 5-0.